Jak dobrać lustro do łazienki?



Lustra to jedne z najstarszych dekoracji wnętrz. Znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach w domach i mieszkaniach, poczynając od łazienek, poprzez sypialnie, kończąc na przedpokojach. Poza tym, mogą zdobić również salony i jadalnie.

Najważniejszą funkcję spełniają jednak w łazienkach. W lustrach przeglądamy się podczas mycia zębów i twarzy, golenia, czesania włosów, wykonywania make-upu itp. Poza tym, lustra również zdobią oraz optycznie powiększają, zwykle raczej niewielkie pomieszczenie. W związku z tym, aranżując wnętrze, warto poświęcić dłuższą chwilę i zastanowić się jak dobrać lustro do łazienki. Pod uwagę należy wziąć trzy podstawowe czynniki, a mianowicie: wymiary lustra do łazienki, kształty luster oraz design lustra. Wobec tego, do dzieła, podpowiadamy jak dobrać lustro do łazienki!

Wymiary lustra do łazienki

Jak dobrać lustro do łazienki? Z całą pewnością warto wyjść od rozmiaru, a więc rozeznać się jakie mogą być wymiary lustra do łazienki. Należy pamiętać, że chcąc swobodnie przeglądać się w lustrze, te powinno mieć co najmniej 40 cm szerokości. Jednak sporo zależy od samego przeznaczenia łazienki. Przykładowo jeśli w domu posiadamy dwie łazienki, z czego jedną możemy określić jako gościnną, a z drugiej korzysta cała rodzina - to tu myjemy się, urządzamy sobie domowe spa, malujemy się itp., w pierwszej wystarczające będzie niewielkie lustro, natomiast w tej drugiej warto zadbać o duży wymiar lustra. Do łazienki możemy też dobierać różne kształty luster.

Kształty luster

Skoro wiemy już na jakiej podstawie dopasować wymiar lustra do łazienki, pora pochylić się nad kształtami luster. W dzisiejszych czasach te mogą być rozmaite. Poza standardowymi lustrami kwadratowymi, prostokątnymi i okrągłymi, do wyboru mamy jeszcze owalne, sześcienne i wiele, wiele innych. Jak dobrać lustro do łazienki pod względem kształtu? Lustro według dekoratorów wnętrz powinno nawiązywać do ogólnego wystroju łazienki. Dla przykładu - jeśli umywalka, wanna, toaleta itp. mają zaokrąglone kanty, opływowe kształty sprawiające wrażenie lekkości i delikatności, zdecydowanie warto pokusić się o okrągłe bądź owalne lustro. Z kolei jeśli wszystkie elementy są kanciaste, o ostro zakończonych rogach i krawędziach, lepiej będzie się prezentowało lustro kwadratowe bądź prostokątne. A co z designem lustra?

Design lustra

Ostatnią rzeczą, jaką musi wziąć pod uwagę każdy, kto zastanawia się jak dobrać lustro do łazienki jest design lustra. Podobnie jak kształt lustra, tak i jego stylistykę należy uzależnić od ogólnej estetyki. W łazienkach w stylu nowoczesnym najlepiej prezentują się lustra bez ramy wklejone w kafle, natomiast do skandynawskich i ekologicznych idealnie pasują modele w prostej, drewnianej ramie. Z kolei zwieńczeniem aranżacji glamour są lustra w bogato zdobionych srebrnych bądź złotych ramach, wreszcie w łazienkach inspirowanych stylem loftowym nie może zabraknąć tych w miedzianych lub czarnych ramach.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.